Küçük Bir Bütçeyle Home Ofisinizi Dekore Etmenin 6 Yolu

Anasayfa / Yazılar / Küçük Bir Bütçeyle Home Ofisinizi Dekore Etmenin 6 Yolu

Hayalinizdeki home ofis ortamınızı kurmak istiyor ancak bütçe konusunu düşündükçe endişeleniyor musunuz? Düşük bir bütçeyle ofisinizi kurmak kesinlikle mümkün. Adım adım home ofis nasıl kurulur, nereden başlamalı, nasıl ilerlemeli ve nelere dikkat etmeli gibi tüm detaylar bu yazımızda.

 İşi için ayrı bir ofis kiralamak istemeyen, ev rahatlığında serbest olarak çalışmak niyetinde olan kişilerin tercihi olan home ofis modeli son yıllarda yaygınlaşıyor. Normal evde bulunan tüm unsurları barındıran home ofisler; kişiye özel işlerin verimli şekilde yürütülmesi için dizayn ediliyor. Trafik gibi dertlerden uzak,  bir masa ve sandalyenin yanında bilgisayar gibi cihazlar ile ev rahatlığında bir çalışma alanı kurulabiliyor. Home ofis kişinin yaşadığı evin işe ayrılmış bağımsız bir bölümü olabileceği gibi, özel olarak tasarlanmış küçük bir dairenin tamamı da olabiliyor. Bu alanın çalışmayı teşvik edici, kişinin iç dünyasını zenginleştiren, onu motive eden yapıda olması gerekir. Düşük maliyetlerle hayalinizdeki çalışma ortamınızı kurmanız mümkün. Küçük bir bütçeyle home ofisinizi dekore etmek için atılması gereken adımları yazımızda paylaştık.

Evlerimiz daha büyük olmalarına rağmen eşya paylaşımının nasıl yapılacağı belli olduğundan odaklanmak kolaydır. Home ofiste ise daha kısıtlı alana daha çok eşyanın güzel bir şekilde yerleştirilmesi gerekir. Bu nedenle düzenli bir çalışma alanı oluşturulmak isteniyorsa öncelikle ana tema belirlenmeli ve diğer eşyalar buna göre konumlandırılmalıdır. Genellik çalışma masası ofisin ana teması olur. Raflar, tablolar, sehpalar, koltuklar ona göre seçilir ve dizayn edilirse eldeki malzemeleri ile şık bir tasarım elde edilir. Doğrudan dekorun parçası olmamakla birlikte kalabalığın önlenmesi tasarımı güçlendirecektir. Bu bakımdan gizli çekmece tasarımlarının oluşturulması, çekmeceli rafların alınması sadeliği sağlayacaktır.

Ofis mobilyaları düşük fiyatlardan başlayarak astronomik rakamlara kadar çeşitleri olan geniş bir ürün grubudur. Ancak herkesin yüksek bütçelere sahip olması mümkün değildir. Ancak şık bir home ofis yapabilmek için yüksek ücretlere de gerek yoktur. Öncelikle basit bir masanın belirlenen konuma yerleştirilmesi ve masanın arkasındaki duvara onu ön plana çıkaracak bir pano ya da tablonun koyulması gerekir. Masanın arkasına çalışma takibin yapılmasına yönelik bir mantar tablo koyulabilir. Bunun düzenli bir şekilde kullanılması ve ilgi çekici görsellerin asılması tasarıma katkı sağlayacaktır. Masanın mümkünse bir yanına küçük ama şık bir kitaplığın alınması ve doldurulması ile home ofis kullanıma hazır olacaktır.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0212) 875 55 57

Copyright © Dekormi.com 2022. Her Hakkı Saklıdır.
Top