Mutfakta Tarzınızı Yansıtın

Anasayfa / Yazılar / Mutfakta Tarzınızı Yansıtın

Mutfaktaki Tarzınızı  Vintage Mutfak Modelleri

 Kim güne tertemiz ve sizi içine çeken bir mutfakla başlamak istemez ki? Klasik ama bir o kadar da modern havaya sahip olan vintage mutfak modelleri ile mutfağınızdan asla çıkmak istemeyeceksiniz. Sizin de mutfağınızla alakalı benzer hayalleriniz varsa, üzerinde çalışmanın zamanı geldi.

 Son yıllarda mutfak tasarımlarında çok sık kullanılan vintage mutfak modelleri nostaljik görünümü itibariyle farklı bir tasarımdır. Maliyet açısından da uygun olan vintage mutfaklar kendi mutfağınızı kendiniz yaratmanızı sağlayan değişik modeller ile tasarlanabiliyor. İngiliz mutfağı adı da verilen vintage mutfak modelleri sıra dışı bir görünüme sahiptir. Pastel tonlarda yumuşak tonların kullanıldığı bu mutfaklarda; mutfak dolabı, tezgah, masa ve sandalyeler aynı tarz olarak uyumlu dizayn oluşturuluyor. Koyu renk mobilyalar ve loş bir aydınlatma kullanılabildiği gibi 80’leri yansıtan nostaljik bir görünüm açık renk mobilya ile de oluşturulabiliyor.

 Mutfağınız için oluşturduğunuz vintage konseptini o dönemlere ait afiş ve fotoğraf asarak ya da eski dönemlere ait biblolar kullanarak nostaljiyi uyumlu hale getirebilirsiniz. Vintage mutfakların birbirinden güzel birçok modeli vardır. En iyi 10 vintage mutfak modelini aşağıda sizler için sıraladık.

 Evlerin en önemli odası olan mutfak, yeme içme ihtiyacından dolayı en çok kullanılan ve vakit geçirilen yerdir. Bu nedenle mutfağın tasarımı ve görünümü oldukça önemlidir. Geniş pencereli vintage mutfakların özelliği, tezgâhın üzerinde büyük bir pencere bulunur ve mutfak dolapları pencerenin iki yanına simetrik dağıtılır. Pencere küçük gözlü nostaljik bir yapıya sahiptir. Mutfak dolapları da ona göre dizayn edilir.

 

Beyaz renk bu tarz dolaplarda çok tercih edilse de pastel mavi, yeşil, hardal gibi renklerde kullanılabilir. Pencerenin iki yanına eskiyi anımsatan raflar kullanılır. Bu raflara o dönemleri anımsatan biblolar koyulabilir. Pencere bölmeli olduğundan perde kullanılmaz. Ancak pencerenin alt kısmındaki dolaba çiçekli bir kumaş ile perdeli bir bölüm düzenleyerek nostaljik görünümü daha da güzelleştirebilirsiniz. Mutfak masanız ve sandalyeleriniz ahşap olmalıdır. Sandalyelere aynı çiçekli kumaştan minderler diktirebilirsiniz.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0212) 875 55 57

Copyright © Dekormi.com 2022. Her Hakkı Saklıdır.
Top