Ev Dekorasyon ve Tadilatı

Anasayfa / Hizmetler / Ev Dekorasyonu / Ev Dekorasyon ve Tadilatı

Bir Evin dekorasyonu ’nu yaptırmak her şeyden önce hem zahmetli hem de yorucu bir iştir. Ancak yapılacak dekorasyon aşamalarını sırasına ve belirli bir düzene göre yaptırmazsanız bu iş size daha da zahmetli bir hal alacaktır.


Ev Dekorasyonu ve tadilatı, günümüzde yaptırmak çok kolay bir iş değil. Birçok usta ve ürünleri tek tek bulup organize etmek epey yorucu ve stresli bir iştir. Dekormi Dekorasyon, uzman kadrosu ve güvenilir markalarla sizlere anahtar teslim dekorasyon ve tadilat hizmetini, sizi strese sokmadan ve yormadan sunmaktadır.

Dekormi Dekorasyona Komple ev tadilatını yaptırmanın avantajları nelerdir?

 

 • ·      Evinizde yaptıracağınız tadilat işi için ayrı ayrı ustalarla uğraşmak zorunda kalmazsınız.
 • ·      Dekoratörlerimiz gözetiminde işleriniz eksiksiz ve hızlı ilerler.
 • ·      Bir kişiyle muhatap olup dekoratör desteğimizden faydalanabilirsiniz.
 • ·      Evinizin tadilatı tek elden yapılacağı için daha uygun fiyatlara evinizi dekore ettirebilirsiniz.
 • ·      Tasarım aşamasında dekoratörümüzün size sunacağı modellerle evinizi daha kullanışlı ve daha güzel hale getirebilirsiniz.
 • ·      Kolaylıkla evinizin tadilat aşamalarını takip edebilir; dekoratörümüzden bilgi alabilirsiniz.
 • ·      Evinizin tadilatı yapılırken ustalar kendi bünyemizde olduğu için belirli düzen ve hiyerarşi içinde yapılır. Karışıklık olmaz.
 • ·      Tadilat sonrası çıkabilecek arızalar için garanti süresince Teknik Servis hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
 • ·      Birçok üründe üretici firma olmamız sebebiyle uygun fiyat avantajlarından faydalanırsınız.
 • ·      Güvenilir ve kaliteli markaları evin tadilatı için kullanmaktayız.
 •         Evin Tarzını Yansıtır.

 • Ev tadilatında ilk aşama olan keşif ve ölçülendirme, tadilatın kemiğini ve işin daha kolay ve hızlı ilerlemesiniz sağlar. Dekoratörlerimiz evinizin tadilatı için gerekli olan tüm ürünleri belirler, kullanılacak malzemeleri listeler ve evin tüm ölçülerini alarak nereye nasıl uygulama yapılacağı belirleyerek yapılacak işlemleri sıralamaya koyarak işlerin aksamadan ilerlemesini sağlar.  Tasarım Ve Çizim

  Model, renk ve malzeme keşifleri ve ölçülendirmeleri yapıldıktan sonra, müşterilerimizin isteğine göre yapılacak tadilatın ve dekorasyonun bilgisayar üzerinde çizimi yapılarak yerleşim planı yapılır. Bilgisayar üzerinde evinizin son halini görebilirsin. Elbette 3d çizimler dekorasyon maliyetinin üstüne size ekstra maliyet olarak yansıyacaktır. Bir diğer çizim dekoratörün kendinin oluşturduğu ürünlerin yerleşim krokileri ve planları bulunmaktadır.  Kırım ve Moloz Atımları

  Bu aşama zevkli gibi gözüksede aslında yorucu ve kirli bir aşamadır. Eviniz yalın iskelet haline gelmesi sağlanır. Kırım kısmı genelikle banyo, mutfak ve fazla görülen duvarların kırılması ve gömülü olan tesisatların ortaya çıkarmak için yapılan bir uygulamadır. Fayanslar kırılır, duvarlar kırılı, mutfak dolapları sökülür, tesisatlar için yerler açılarak uygulama yapmak için hazır hale getirilir. Kırım sonucu ortaya çıkan molozlar çuvallara doldurularak, evin dış kısmına binanın önüne konulur. Molozlar tadilatı yapılan evin bulunduğu belediye ile iletişime geçilerek atılması sağlanılır.


  Elektrik, Su Tesisat Döşeme

  Tesisat işlemleri, kırım işlemleri yapılırken aynı anda ilerleyebilecek bir aşamadır. Su ve elektrik tesisatların yerleri belirlenir ve projeye göre alt yapı hazırlanmaya başlar. Elektrik tesisatların yenilenmesi, priz, düğme ve avizeler için yerler belirlenir ve hatların çekilmesi için zemin veya duvar kırılarak uygulama için hazır hale getirilir. Su tesisatı genelde mutfak ve banyo kısmında uygulanan ve pis ve temiz su giderlerinin değişmesi, hatların yenilenmesi için projeye göre yerlerine çekilir ve son uygulamalar için hazır hale getirilir.


  Pencere ve Kapı Değişimleri

  Pimapen doğramalarınız elektrik ve su tesisatı işlemleriyle beraber aynı zamanda uygulanabilir. Mevcut eski doğramalarınız sökülerek yerine yeni pimapenleriniz montaj edilir. Ayrıca mermerlerin değişmesi ve pimapenlerin kenarlarına pervaz konulması evinize derinlik katacaktır.
  • Fayans Döşeme

  Fayans kırma işleminden sonra duvarlarınız kara sıva ile sıvanarak üzerlerine Seçilen seramik modellerinin banyo konseptine uygun olarak döşenmesi işlemidir. Seramik yapıştırma işleminden sonra 1 gün kuruması beklenir ve sonra fayansların derz dolgusu çekilerek seramik döşeme sonlandırılır.  Boya Badana

  Evinize boya yapılmadan önce duvarlarınızın yapısı düzeltilmelidir. Çatlakların sıvanması ve pütürlerin giderilmesi gerekir. Özellikle evinize saten boya yaptırmak istiyorsanız bütün duvarlara saten alçı işlemi uygulanarak pürüzlere giderilmelidir. Bununla beraber evinize kartonpiyer asma tavan veya kenarlık yapılacaksa son kat boyadan önce yapılmalıdır. Bu işlemler yapıldıktan sonra belirlenen renklerde son kat boya vurulur.  İç Oda Kapı Montajı

  Oda kapıları sizin belirlediğiniz modele göre Amerikan panel kapı ya da ahşap kapı olarak yapılabilir. Ancak tüm boyama işlemleri yapıldıktan sonra kapılar takılmalı ki oda kapıları kirlenip zarar görmesin.
  Mutfak Dolap ve Tezgah Montajı

  Önceden alınan ölçülere göre üretilen mutfak dolabı, mutfağınızın şekline göre montajı yapılır dolap kapakları takılır ve kapak ayarları yapılır. Ardından seçilen granit mermer tezgâh mutfak dolabının üstüne yerleştirilip montajı yapılır. Bu işlemden sonra evye lavabo takılır musluk bataryası ve bulaşık makinesi muslukları takılıp yerlerine yerleştirilir. Ardından en son ocakla beraber elektrik prizleri bağlanır ve mutfak kullanıma hazır hale gelir.  Banyo Aksesaur ve Dolap Montajları

  Banyonuzun seramikleri döşendikten sonra tüm banyo aksesuarlarının montajına geçilir. Klozet, banyo dolabı, duşakabin, havlupan, menfez ve musluk bataryaları takılır.
  Parke Döşeme

  En son olarak belirlenen parke modeli evin zeminine döşenir ve dekorasyon ve tadilat işlemi sonlandırılır.